Tajemnica czarnej Kreski ..... Arabski makijaż - podstawa

10:01 by
 

Arabic Make-Up to nie tylko makijaż wykonywany przez określone nacje, to przede wszystkim styl makijażu wszystkich miłośniczek tego charakterystycznego wizerunku, lub tych dziewczyn, które chcą poczuć się jak księżniczki ...Makijaż arabski to  intensywnie podkreślone oczy…zazwyczaj w kilku kolorach – jednak nie o tym dziś mowa ….Głównym  elementem, który w zasadzie świadczy o tym, że dany make up jest w stylu arabskim, jest smolista czerń wokół całego oka. I oto nasza wielka tajemnica którą odkryłam jakieś 2 lata temu …..odkryłam i nazwałam ją tajemnicą czarnej kreski ….

Kobiety Wschodu mają niezawodny specyfik, którym osiągną ową niepowtarzalną czerń, Tym wyjątkowym kosmetykiem,  również o właściwościach leczniczych, jest ….A no właśnie! Zapewne również zauważyłyście że żadna kredka dostępna w sklepie nie jest czarna czarna - tylko ...ciemno szara, grafitowa – zawsze spłowiała – nigdy głęboka i intensywna !Jeśli już uda nam się zdobyć w drogeriach coś co jest mocno czarne – np w formie pisaka – uczula, i bardzo bolą oczy .

Jakie więc jest rozwiązanie ?Czy tylko photoshop albo zapalenie spojówek podczas używania czegoś co jest nieprzyjemne  ????NIE …. !!!!!!!


Wystarczy zakupić kohl !!!

KOHL (khol, kajal) był  znany już w starożytności. Tradycyjnie wyrabiany z mieszanki ziół, w domowych warunkach z dodatkiem kontrowersyjnego ołowiu, który jest bardzo szkodliwym składnikiem.Jednak produkcja na szeroką skalę wyklucza ołów. Kohl w formie proszku ziołowego zamyka naczynka krwionośne w oku, dzięki czemu białka robią się śnieżno białe, co wzmacnia kolor tęczówki.Kohl spełnia także rolę zdrowotną, osłabia szkodliwy wpływ słońca i piasku.
Mieszkańcy krajów arabskich uważają, że Kajal w formie kredki do oczu jest doskonałym środkiem profilaktycznym i leczniczym.Stosuje się go w zapobieganiu takim chorobom oczu jak:

jaglica
egipskie zapalenie spojówek
przewlekłe pęcherzykowe zapalenie rogówki
trachoma
stany zapalne spojówek - pospolite

Często stosowany nawet u małych dzieci !!! Jednak przede wszystkim Kohl to kosmetyk,
który spełnia rolę estetyczną i sprawia, że oczy stają się piękne i tajemnicze, zaś uzyskany dzięki niemu efekt utrzymuje się na oczach do 10 godzin.

W składzie tego specyfiku zazwyczaj znajdziemy między innymi :

-sufoof-e-Syah 38.000 (wegiel który powstaje podczas spalania czystego masła)
-kafoor 1.000 ( czyli zwykła kamfora – efekt chłodzenia spojówek )
-zard chobah 1.000 ( z perskiego Ostryż długi (Curcuma longa L.)
-Bhimseni Kafoor 10.000 ( kamfora pozyskiwana z cynamonowca kamforowego)
- tlenek cynku
- zwęglona przyprawa curry


Większość oryginalnych kohlów (np hashimi ) zawiera w opakowaniu szklany patyczek .
Trzeba troszkę wprawy aby sprawnie zaaplikować go na oku – jednak kiedy nabierzemy ogłady
 – zagwarantujemy sobie najbardziej seksowny look na ziemi !
O metodach aplikacji napiszę wkrótce ….. nie wiem czy będą Wam znane - ja samotnie dochodziłam
do tego jak najlepiej stosować Kohl :D

3 komentarze:

  1. O Boże własnie zmieniłaś moje życie!!! :D Kocham taki makijaż, taki typ urody i wogóle.. I właśnie pragnę kupić ten cały Kohl, bo nawet eyeliner nie robi takiego efektu. Byłbym mega wdzięczna jakbyś jeszcze powiedziała gdzie ja mam znaleść ten kohl i jednak napisała posta jak ja mam się tym czymś malować :) Super post... Potrzebuję Cię teraz zaobserwować :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie widzę jednak przycisku do obserwowania, ale mam nadzieję że odpiszesz i dasz znać :)

    OdpowiedzUsuń
  3. aaaaaaaaaa!!!! tak tak!!! kocham taki makijaż! Oczywiście patrzeć jak ktoś ma:) To ja też poproszę tak krok po kroku jak zrobić, już się nie mogę doczekać, aż się rozemocjonowałam :D

    OdpowiedzUsuń