Jemma Kidd - Make-up Masterclass , Beauty Bible of proffesional ....

09:44 by

JEMMA KIDD - Biblia dla profesjonalistówRok wydania: 2010
Ilość stron: 223
Waga: 1.45 kg
Oprawa: Twarda
 Cena w Polsce :  ok 130 zł
Cena w UK :  ok 11 funtów / używana ok 8 funtów

Jak większość książek - zwłaszcza tych Angielskich , sprowadzam od Siostry mojego męża . 
Trzeba przyznać że różnice w cenie są obłędne . To przykre że księgarnie zarabiają na książkach ponad 100 % , więc przeciętnego Polaka na nie po prostu nie stać !
Jeżeli mimo wszystko wygospodarujecie to 100 zł ... naprawdę będą to dobrze wydane pieniądze . Kiedy tylko przyszła paczka z Anglii - rzuciłam się na nią  jak głupia . Zamawiałam kilka różnych książek ( również do Charakteryzacji i słynną książkę Vouge ) , ale o tym napiszę w innych postach .
Nie ukrywam że na tą czekałam najwięcej bo miała to być książka dla profesjonalistów .

Kiedy jednak ją pooglądałam - załamałam się . Pomyślałam o nie ... to kolejna książka w której pisze się o rodzajach pędzli , a ja to przecież wiem !!!! 

Kolejna próba przeczytania książki , i jeszcze kolejna skończyły się fiaskiem . Zrobiłam przegląd obrazków , i nawet nie miałam zamiaru skupić się na angielskiej treści . Ostatnio jednak zabrałam się za siebie i szlifowanie swojego języka angielskiego . Moje zdziwienie było ogromne .

Może i obrazki nie są profesjonalne, a sposób nakładania pomadki- jest nam znany. Jednak niektóre tricki stosowane przez Jemme, nie śniły się nawet innym wizażystom pracującym w największych firmach kosmetycznych .


Kilka kartek dalej - czyli w przekładce typowo dla profesjonalistów zabawa się kończy .


Jemma narzuca nowe reguły korygowania niedoskonałości . Niestety ( lub stety ) różnią się od tych podstawowych zasad.  W efekcie nie opuszczało mnie przekonanie że jednak wiem bardzo mało :)Jemma pokazuje również rodzaje kosmetyków - ich zastosowanie i efekt . Nie omawia jednak metod nakładania .Bardzo dokładnie zostały omówione metody nakładania rozjaśniaczy oraz korektów .

Jak widzicie na 3 zdjęciach załączonych poniżej - niestety nie ma pokazanych makijaży krok po kroku.
Część profesjonalna zawiera tylko i wyłącznie opisy zużytych produktów na twarz , oczy , i usta .
Przez takie rozmieszczenie opisów nie jest to książka dla początkujących przygodę z makijażem .


W książce znajdziecie również dział z makijażami na lato . Jest to propozycja makijaży fotograficznych , ponieważ nie sądzę aby nadawały się one na codzienne upały .  Mimo wszystko wiele ciekawych propozycji . W końcu mało kto odważy cię na czarną kredkę i bardzo bardzo ciemno brązowy cień w lecie :)

Ogólnie jest to bardzo fajna i przydatna książka .
Nie ukrywam że jest to publikacja którą albo pokochasz albo znienawidzisz . Korzystanie z niej nie jest proste ,i trzeba się go nauczyć .

3 komentarze:

  1. Ale fajnie i prosto pokazano jak narysować kreskę na powiece, aż będę dzisiaj musiała spróbować :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Denko to taka fajna akcja :) Przez cały miesiąc, nie wyrzucasz opakowań po zużytych kosmetykach :) Tylko składasz, po to by na koniec miesiąca zrobić podsumowanie. Który kosmetyk Twój ulubiony, który polecasz, a który nie bo bubel :) Fajna akcja bo mobilizuje do systematycznego korzystania z kosmetyków :))

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja z jemma kidd miałam maskarę której kompletnie nie polecam. Felerny produkt

    OdpowiedzUsuń