Kosmetologia - Podstawy WSiP - Magdalena Kaniewska

22:44 by
   
OPIS PRODUCENTA : 
Podręcznik zgodny z obowiązującą podstawą programową, przeznaczony do nauki kosmetologii w zawodzie technik usług kosmetycznych. Zawiera 22 rozdziały, w których omówiono zagadnienia związane z budową skóry i jej przydatków, rodzajami cery i ich pielęgnacją, a także problemami skóry starczej i wrażliwej ze zmianami naczyniowymi. Zostały opisane metody diagnostyki skóry, wpływ czynników zewnętrznych, hormonów i odżywiania na skórę. Omówiono różne metody pielęgnowania skóry w gabinecie kosmetycznym oraz substancje czynne wykorzystywane do produkcji kosmetyków. Sporo miejsca poświęcono wadom i schorzeniom skóry, jak np. nadmierne owłosienie, cellulit, rozstępy, otyłość, zaburzenia barwnikowe, blizny, nadmierna potliwość. W ostatnim rozdziale omówiono zagadnienia chirurgii plastycznej i estetycznej. Po każdym rozdziale zamieszczono pytania i zadania kontrolne. Na końcu zamieszczono wykaz literatury oraz skorowidz najważniejszych pojęć. Książka ma bogatą szatę graficzną.

Stron : 230
Oprawa : miękka ( innej nie widziałam )
Wydawnictwo : WSiP

MOJA OCENA : 

Ponieważ sama często kupuję w sklepach wysyłkowych - niezmiernie irytuje mnie brak obszernych opisów książki,jakichkolwiek zdjęć czy nawet głupiego spisu treści !!!!

Postaram się chociaż w skrócie opisać książkę którą sama kupiłam do szkoły ....

A więc jest to jedna z Nowszych publikacji do szkół kosmetycznych - jaką znajdziemy na naszym rynku .
Jest to bardzo ciekawy zbiór informacji we formie tekstu, tabelek i wykresów ....
Osobiście jestem wzrokowcem więc tak wytłumaczone np. składniki aktywne - lepiej ,,wchodzą " mi do głowy - niż rozpisany tekst na kilka stron !

 Bardzo ciekawie wykonano opisy roślin oraz ziół stosowanych w kosmetyce . Minusem za który również ujęłam serduszko w ocenie - jest niestety okrojony zbiór roślin. Brakuje wielu bardzo ważnych składników.


Jak widzicie na zdjęciach poniżej - nie można zarzucić książce - małej ilości zdjęć . Jest ich naprawdę dużo , i nawet trudne tematy stają się zrozumiałe . 


W książce również znajdziemy opisy chorób skórnych , i typowych problemów z którą będą borykać się nasi klienci - i my w przeszłości .... 
  

Opisy sprzętów stosowanych w kosmetyce .... 


I wiele innych ciekawych stron .... 

 


 A oto poniżej zdjęcia spisu treści książeczki - nie jest z byt gruba - przez co informacje zawarte w niej - to tylko pigułka - tego co dobra kosmetyczka powinna wiedzieć. Mimo wszystko ogólnie oceniam tą książkę w 4/5 możliwych punktów !

Do głównych minusów zaliczam dość wygórowaną cenę , oraz okrojone opisy zabiegów i produktów
 na które powinno zwrócić się uwagę .....
Z góry przepraszam Was za jakość zdjęć - muszę uśmiechnąć się do męża ...i skończyć z pstrykaniem fotek telefonem .....
Puki co mam nadzieję że uda się Wam doczytać wycinki z książki :D

5 komentarzy:

 1. bardzo fajny masz blog :)

  OdpowiedzUsuń
 2. ciekawy post i nie przesadzaj jakosc jest ok :)
  zapraszam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jasne że nie jest zła - ale naprawdę mogła być lepsza :) W końcu dostała 4 punkty na 5 :D

   Usuń
 3. Posiadam tą książkę i jestem z niej zadowolona :) Mam też z tej samej serii Kosmetykę stosowaną, Joanny Dylewskiej-Grzelakowskiej. Studiuję kosmetologię i uważam że ma dużo przydatnych wiadomości.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń