Maseczka Aspirynowa zwykła ( i prosta )

08:49 by
 

Aspiryna tak świetnie wpływa na skórę dzięki zawartemu w niej kwasowi salicylowemu, BHA- Beta Hydroxy Acid. BHA ma właściwości złuszczające dzięki czemu pomaga usuwać martwe, zrogowaciałe komórki i stymuluje rozwój nowych komórek naskórka. Badania wykazały, że BHA ogranicza powstawanie zmarszczek oraz wygładza skórę. Kwas ten równocześnie działa przeciwzapalne i antybakteryjnie, sprzyjając procesowi gojenia się wyprysków i podrażnień, więc idealnie pomaga zwalczyć trądzik.
Bardzo wiele drogich produktów przeciwtrądzikowych dostępnych w drogeriach zawiera w swoim składzie kwasy BHA. Mało tego doskonale rozjaśnia przebarwienia i rewitalizuje skórę !!!
Należy pamiętać, że BHA zwiększa podatność skóry na słońce. Czyli po zastosowaniu maseczki aspirynowej oraz innych kosmetyków z tym kwasem, które go zawierają trzeba zastosować krem zawierający filtry SPF: UVA i UVB – a najlepiej unikać słońca w celu uniknięcia przebarwień !!!!
Bezpieczny okres wykonywania maseczek z kwasami to okres od października do połowy marca !
Koszt zrobienia naszej własnej maseczki jest naprawdę mały !!!
 


Nie wiem czy wiecie ale przepis ten znały nasze babcie , i prababcie .
Jest to mój pierwszy przepis dla Was w wersji podstawowej – na mojej stronie znajdziecie również przepis extra – który dostałam od mojej nauczycielki, która z zawodu jest dermatologiem !!!

Wykonanie maseczki nie wymaga wiele czasu i jest naprawdę przyjemne !

PRZEPIS :

- 4 lub 5 tabletek zwykłej aspiryny niepowlekanej (np. Bayer)
– woda termalna bądź mineralna
– jogurt naturalny ( najlepiej typu greckiego – ponieważ jest gęsty )
– pędzelek do maseczek

Rozpoczynamy od ułożenia tabletek aspiryny w miseczce i zmoczenia ich odrobiną wody w celu rozpuszczenia (1 lub dwie mała łyżeczka do herbaty ). Gdy tabletki zamienią się w papkę dodajemy do nich łyżkę jogurtu i rozcieramy pędzelkiem. Chwilkę masujemy skórę ruchami okrężnymi, odczekujemy około 15 minut i zmywamy ciepłą wodą.

0 komentarze:

Prześlij komentarz