Technik usług kosmetycznych. Przygotowanie do egzaminu. PZWL Książka Joanna Grzelakowska

09:53 by
Dawno mnie tu nie było! Bardzo przepraszam osoby które liczyły na regularność moich postów. W chwili obecnej jestem zaabsorbowana pracą na dwa fronty, szkołą i praktykami. Nie mam czasu na nic ;( 
Jednak postanowiłam dodać choć jeden post na starym roku, i życzyć Wam Wszystkim 

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO 2014 ROKU !!!  

Nikt nie wiedział jak będzie wyglądał nowy egazmin ... nikt nawet nie jego znał daty! Data egzaminu,jego przebieg,jego wygląd był owiany wielką tajemnicą! Niemal do ostatnich dni byłyśmy przekonane że egzamin praktyczny odbędzie się na modelach,a nie w formie pisanej! Ja jako uczennica szkoły kosmetycznej,której kosmetyka jest życiową pasją zaopatrywałam się we wszystko co tylko mogłam, ażeby na egzaminie wypaść jak najlepiej! Jedną z książek była poniższa propozycja....


OPIS PRODUCENTA : 

Książka jest przeznaczona dla słuchaczy szkół kosmetycznych przygotowujących się do egzaminu potwierdzającego znajomość kwalifikacji w zawodzie technika usług kosmetycznych.  Opracowane zagadnienia oparte są na aktualnym programie nauczania.
Przedstawione zadania mają ułatwić czytelnikom zrozumienie zasad zdawania egzaminu nowego typu. W książce krok po kroku przedstawiono konkretne sytuacje, z którymi absolwenci będą się spotykać w swojej pracy zawodowej.
Każdy zabieg omówiony jest z uwzględnieniem takich elementów jak:
 • projekt realizacji prac,
 • niezbędne środki i preparaty,
 • wykaz aparatury i sprzętu oraz narzędzi i przyborów kosmetycznych,
 • założenia i cel zabiegu,
 • diagnoza skóry,
 • przeciwwskazania do zabiegu,
 • dokładny opis wykonania poszczególnych czynności z zachowaniem wymaganej kolejności,
 • działanie użytych preparatów,
 • zasady bezpieczeństwa i higieny pracy,
 • ocena uzyskanych efektów,
 • zalecenia dotyczące pielęgnacji w warunkach domowych.
 (Opis skopoiowano ze strony producenta : http://www.wydawnictwopzwl.pl )

MOIM ZDANIEM : 

Jak sami widzicie po mojej opinii : NIE jest to książka zapierająca dech w piersiach, nie jest to również książka warta kwoty- jaką należy za nią zapłacić, a przede wszystkim zawiera parę błędów! Niestety nie jest to również podręcznik dla nowej podstawy programowej jak zapewnia producent.  
 Chciałam uwzględnić że opinia wielu osób na temat tej publikacji będzie zależeć od szkoły do jakiej uczęszczali.... Dlaczego ??? 
Nasza wychowawczyni kserowała pełno dużo trudniejszych przykładów z książek, gdzie nie zawsze przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu była ciąża czy alergia na jakikolwiek składnik kosmetyku bądź gorączka czy ekstrakcja zęba .... Były to przykłady trudniejsze na których trzeba było ruszyć mózgiem .

Podsumujmy wg. NOWEJ PODSTAWY PROGRAMOWEJ czyli A.61 i A.62 


A.61 TWARZ A.62 CIAŁO
Ilość przykładów 15 11


Irytującą sprawą jest podwójnie zastosowany zabieg z kwasami Aha, na twarz i ani jeden raz na ciało. Znajdziemy dwa przykłady jak wykonać makijaż i ani jednego na temat sonoforezy . 

 

Problemem nowego egazminu jest skrócony o połowę czas jego trwania. Nie ma czasu na wypisywanie wszystkiego-a na same konkrety. Nie ma miejsca na błąd i nie ma brudnopisu! 
Kupując więc podręcznik w którym autorzy zapewniają iż wiedzą absolutnie wszystko, spodziewam się choć ramowego podsumowania i opisania problemów a nie owijania na kilka stron. 

Krótko i na temat mówiąc jest to książka wg. starych zasad egazminu, gdzie autorzy wyszli z założenia:
 << OPISZĘ WSZYSTKO - COŚ MUSI BYĆ DOBRE >>  


 1 komentarz:

 1. Hej. Też zdaję w tym roku egzamin. Życzę powodzenia :)

  OdpowiedzUsuń