Wybielamy zęby pomadką do ust!

11:15 by

Po przeczytaniu artykułu jak wybielić zęby za pomocą makijażu na www.papilot.pl - opadły mi ręce ... a za rękami szczęka. Nie wiem co autor miał na myśli, jednak jeśli ciepły odcień wybiela zęby to ja jestem chyba głupia! Mało tego szukając tego ( lub podobnego artykułu) stwierdzam, że masa dziewczyn, zwyczajnie przekleiła te bzdury na swoje blogi. Mówiąc szczerze- jestem w szoku :(  Czarno na białym widać jak co po nie którzy piszą swoje własne posty :(


A oto tak ochoczo kopiowany cytat :

,, Koniecznie unikajmy szminek z żółtym lub pomarańczowym półtonem, np. w odcieniu koralowym, brzoskwiniowym lub pomidorowym. Zapomnijmy także o ciemnofioletowych i czarnych barwach. Wybierajmy za to te z niebieskim akcentem – delikatne fiolety, róż w kolorze gumy do żucia lub fuksji. Wieczorem postawmy za to na szminki bazujące na ciepłej czerwieni (np. burgund lub wiśnia), są one w stanie optycznie rozjaśnić zęby nawet o 2 tony w skali VITA."

Porażka ... zapomnij o czarnym który jest kolorem neutralnym. Czyli nasze zęby nie będą ani żółtsze ani bielsze! Fiolety - również się nie zgadzam to zależy od odcienia jednak większość fioletów ( po za ciepłym lila) nasze zęby wybieli !

,,Perłką" jest też dobieranie pomadki do koloru dziąsła. Może będę chamska, jednak ze szczerości mój blog słynie .... Czy ktoś, kto ma żółte zęby, i próbuje Trickami zatuszować ten defekt, będzie ,,szczerzył" zęby aż tak szeroko, żeby dobierać pomadkę do dziąseł? No nie sądzę ....

,,– Żeby uzyskać optyczny efekt wybielenia musimy dobrać kolor szminki nie tylko do koloru zębów, ale także do koloru dziąsła. Im mniejszy jest kontrast pomiędzy szminką a dziąsłem, tym lepszy efekt osiągniemy – mówi Anna Machnik, kosmetolog Body Care Clinic w Katowicach." 


Najwidoczniej kosmetologia to względne pojęcie i w każdej szkole uczą inaczej. Nie słyszałam żeby wybielać zęby ciepłymi kolorami?! Idąc dalej od kiedy wiśnia czy burgund jest ciepła? Owszem czerwony jest ciepły ale bordo już nie koniecznie. Trzeba umieć to rozgraniczyć. Ominęłam również naj widocznej lekcję na której mówiono że wszystkie odcienie tzw.,,berry" i fiolety sprawiają że zęby są bardziej żółte. Mnie uczono żeby używać fioletów - dla blondynek i brunetek... 

Kolor gumy do żucia? Hmmm.. a jakiż to? Nawet stara popularna ,,Hubabuba" ma teraz co najmniej kilka odcieni. Nie wiedziałam również że nawilżone usta są bardziej kontrastowe dla pomadek. Słowem artykuł napisany w celu zareklamowania jakiejś tam kliniki wybielającej zęby. Nie mam zamiaru nikogo obrażać - moje zdanie jest takie - innych takie :)

A więc bez żadnego podawania firm kosmetycznych, co robić i jakie kolory wybierać?


Matowe różowe - odcienie z niebieskim polotem są odważniejsze niż zwykły transparentny balsam i są idealne na wielkie wyjścia ale i te codzienne. Faktycznie musimy trzymać się z dala od ciepłych różów i brzoskwini oraz kolorów na oraz bazie pomarańczy! Wszystko co wpada w żółty odcień będzie podkreślać żółty odcień zębów. Wybierając odcienie różowe sprawmy aby miały one migotające perełki odbijające światło! To sprawiże refleksyjne drgania ,,oderwią" wzrok i wydobędą blask zębów.


Gdy szukasz czerwonych szminek, które sprawią że zęby będą bielsze, należy pamiętać, że im bardziej mają one niebieski półgłos, tym bardziej zwiększy to biel zębów. Czerwone, ciepłe słoneczne kolory niestety sprawiają że zęby są żółtsze! Jednak znów musimy umieć wypośrodkować naszą wiedzę. Na ogół czerwony kolor nie sprawia że zęby są żółtsze, dzieje się tak tylko za sprawą kolorów idących w stronę pomarańczowego. Przy wyborze szminki,dla osób o ciemnej cerze, warto wypróbować burgund lub intensywną wiśnię.To bardzo bogate kolory i dobrze kontrastujące z ciemną skórą wybielające uśmiech. Jeżeli Twoja cera jest jasna, a na dodatek masz jasne włosy, burgundy, oraz kolory wina niepotrzebnie sprawią że twój uśmiech będzie wyglądał bardzo ciężko. Idealnym kolorem jest soczysta czerwień, dojrzała truskawka, ciemna malina wpadająca w róż.


Odcienie jagodowe są bardzo wyrozumiałe pożółkłych zębów i są dobre dla Ciebie o każdej porze dnia i nocy !!! Musisz tylko w to uwierzyć!  Kiedy nie czujesz się dość dobrze w kolorze różowym lub czerwonym, a fiolet również nie przemawia do Ciebie skuś się na kolor ,,Mauve". Pod tą tajemniczą nazwą kryje się kolor fiołkowo-różowy. Wybieraj jednak te naturalne nie soczyste. Jak widzicie na obrazku ten kolor to rzeka możliwości !  Mimo to na ustach jest bardzo delikatny i idealnie wybiela kolor zebów. Twój uśmiech będzie wyglądać bardzo neutralnie i jest idealny na wszystkie pory roku. 


Pamiętaj o zmodyfikowaniu Twoich szminek. Jeśli twoje ulubione odcienie pomadek do ust sprawiają że twój uśmiech wygląda obskurnie i  ponuro, możesz dać im jeszcze jedną szansę, zanim je wrzucisz. Spróbuj nałożyć na nie błyszczyk, być może metaliczny połysk przekształci nudny uśmiech w olśniewający?


0 komentarze:

Prześlij komentarz